وب تفریحی و جالب انگیز

طرز تهیه پیتزا پپرونی در خانه

سه شنبه, ۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۰:۲۹ ب.ظ

طرز تهیه پیتزا پپرونی در خانه

پیتزا پپرونی

پیتزا پپرونی از ان دسته از پیتزاهایی است که با سوسیس پپرونی تهیه می شود. این سوسیس در کشورهای غیر مسلمان از گوشت خوک تهیه می شود ولی در کشور ما با گوشت گاو تهیه می شود و در فضای باز در معرض هوا قرار می گیرد تا خشک شود.

مواد لازم پیتزا پپرونی

گوجه فرنگی

فلفل دلمه

آویشن

روغن مایع

خمیر پیتزا

سس قرمز

پنیر پیتزا

سوسیس پپرونی یا ژامبون پپرون


طرز تهیه پیتزا پپرونی

ابتدا فر را در دمای 120 درجه روشن کنید تا گرم شود.سپس کف ظرف مخصوص پیتزا را روغن بمالید تا خمیر پیتزا به آن نچسبد. خمیر را داخل ظرف قرار دهید اگر خمیر را از بیرون بخرید باید طرفی که صافتر هست را رو به بالا قرار دهید.

اگر خمیرتان خشک بود دور خمیر را کمی مرطوب کنید تا در هنگام طبخ نسوزد . سس قرمز را روی نان بمالید (به ضخامت 3 میلیمتر) . بعد پنیر پیتزای رنده شده را روی سس بریزید تا کاملا سطح نان را بپوشاند.

سپس سوسیس یا ژامبون پپرونی را که خرد کرده اید روی پنیر پیتزا بچینید بعد مواد دیگر مثل گوجه و فلفل دلمه ای و ... را روی پیتزا بریزید.

ظزف را داخل فر قرار بدید و دما رو روی 220 درجه تنظیم نمایید. هرپانزده دقیقه پیتزا را چک نمایید و زمانی که احساس کردید پیتزای شما پخته است و از پف مطلوب برخوردار گشته آن را از فر بیرون بیاورید.

پیتزا پپرونی را به قطعات کوچک برش بزنید و سرو کنید. این پیتزای خوشمزه را می توانید با سس های کچاپ یا سس مورد علاقه خود مصرف کنید.

  • ادمین ادمین